+355 4 45 27 394 info@eurotur.al

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
+355 4 45 27 394 info@eurotur.al

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Eksploro Ishujt Indonezian (8 Dite)

0
Cmimi per 1 Person / 7 Nete / 8 Dite
Çmimi2,100€
Cmimi per 1 Person / 7 Nete / 8 Dite
Çmimi2,100€
Emri*
Email*
Kerkesa juaj*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

337

Pse duhet te pronotoni me ne?

 • Cmimet me te mira
 • Sherbim telefoni 24/7
 • Cilesi
 • Siguracion jete

Keni pyetje?

Ju lutem mos hezitoni nese keni pyetje ne lidhje me udhetimet ose pushimet tuaja ose na telefononi ne numri e telefonit.

04.452.7394

info@eurotur.al

7 Nete / 8 Dite
Tirana
Bali, Indonezi
Mosha Minimale : 18+
Informacione te pergjithshme

Nuk ka dyshim qe Bali është nga ishujt me një bukuri te rralle, por përtej kesaj, ky ishull shume popullor në Indonezi dhe shume popullor ne gjith boten dhe Bali ofron per turistet një botë të re për të eksploruar. Një udhëtim aventurë me nje anije të vogël në disa nga ishujt më të këndshëm të arqipelagut Indonezian me parajsat e vogla binjake të Saringi dhe Karamat, liqeni i pabesueshëm i Satonda, Ishulli Banta i paprekur akoma, ishujt Komodo dhe Moyo, do bejne qe ky udhetim te jete nje nga me te paharruarit per ju.

Para kthimit në Bali, ndalemi në Lombok për një vizite te shijeve të jetës tradicionale me te famshme në kontinent dhe me pas ne plazhin e mrekullueshem te Senggigi Beach. Me komoditetin e akomodimit te Anijes, me katër yje dhe lëvizshmërinë e saj, kjo aventurë ne keto ishuj, shpresojme te jete per ju nje aventure e vertete dhe ne do ju garantojme më te mirën tone.

 

Nisja

Aeroporti Nene Tereza / Aeroporti i Prishtines / Aeroporti i Shkupit

Koha e nisjes

Ne varesi te biletave te avionit

Ne cmim Perfshihet

 • Transfertat dhe shëtitjet me autobuz
 • Lundrim dhe Akomodim me Anije (7 Nete)
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
 • Shoqërues shqiptar dhe vendas gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë

Ne cmim nuk Perfshihen

 • Fluturimi vajtje - ardhje me avion
 • Hyrjet në muze dhe atraksionet turitike
 • Drekat dhe darkat
 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program

Aktivitetet gjate udhetimit

 • Kajak, parashute, zhytje
 • Ecje ne kraterin e vullkanit Satonda
 • Barbeky ne plazh
 • Vizite ne tempullin e Pura Batu Bolong
Shenim i Rendesishem dhe Trasport

Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.

Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 120 Euro.

Mosha mesatare per udhetim dhe informacione te tjera:

 • Mosha mbi 18 vjec
 • Të nderuar klientë, nëse jeni të pajisur dhe shfrytëzoni Pasaportën e Republikës së Shqipërisë për udhëtimin tuaj, dokumenti juaj i udhëtimit duhet të ketë vlefshmëri të paktën 6 (gjashtë) muaj nga data e kthimit.
 • Lundrim me Anije
 • Udhetim me Autobus
Intinerari

Dita e pare Tirane - Bali - Saringi

Mirë se erdhët në Bali. Aventura fillon nga Porti Benoa pranë Kutas dhe embarkimi është në orën 16:00. Takohemi me shoqeruesin vendas dhe pastaj nisemi për në Saringi. Anija niset në orën 18:00. Nata në det. Akomodimi ne Anije.

Dita e dyteSaringi - Ishulli Keramat

Mbërrijme në ishullin Saringi rreth orës 9:00. Kohen sot do e ndajme midis ishujve të bukur Saringi dhe Keramat, të cilat janë të pabanuara dhe qëndrojnë pranë njëri-tjetrit. Dita në këto ishuj do jete një ditë plot aktiviteteve ne plazh dhe kush deshiron mund te notoje, te beje zhytje, kajak ose parashute dhe kjo dite per ju do jete si një festë e vogël në parajsë. Kjo zone eshte nje nga zonat me te mira ne bote per zhytje. Akomodimi ne Anije.

Dita e treteIshulli Keramat - Ishulli Satonda

Mbas mengjesit, largohemi nga ishulli Keramat dhe lundrojme drejt ishullit Satonda dhe lundrimi per ne kete ishull zgjat rreth pesë orë. Sigurisht që ky ishull do të jetë një nga pikat kryesore të itinerarit dhe destinacioni kryesor, i cili ka marr emrin e vullkanit te fjetur i cili ka një liqen të jashtëzakonshëm në qendër të saj. Bejme një shëtitje të shkurtër në liqen dhe shijojme eren freskuese te zones. Nje ecje në këmbë do beje qe vëzhgimi per rreth ishullit do te definitivisht një zgjedhje e mirë, sidomos për te apasionuarit e fotografise. Me pas largohemi nga ishulli Satonda, rreth orën 20 dhe lundrojme gjatë natës per në ishullin Banta. Akomodimi ne Anije.

Dita e katertIshulli Satonda - Ishulli Banta & Ishulli Rinca

Mbërrijne në Ishullin Banta në mëngjes. Ky vend është kryesisht i pabanuar dhe rrallëi vizituar, kështu që ju do keni një shans të mirë sepse ishulli do të jetë i gjithi i juaj. Dreka sot do të jetë në stilin klasik të ishullit – një Barbecue në plazh. Në mbrëmjen vonë, nisni lundrimin në Rinca Island, një nga ishujt më të mëdhenj në parkun kombëtar Komodo. Akomodimi ne Anije.

Dita e pesteIshulli Rinca

Mbas mengjesit, me rojet lokale bejme një shëtitje, në kërkim të dragonjve të famshëm Komodo në parkun e tyre natyror. Ishulli Rinca është shumë më pak turistike se ishulli Komodo, kështu që vizita ne kerkim te dragoit, këtu është më pak e organizuar dhe më e natyrshme. Këto krijesa joshëse shpesh janë shumë më të mëdha se ato që duken në foto, ndonjëherë deri në tre metra. Më pas lundrojme gjatë natës per në Ishullin Moyo. Akomodimi ne Anije.

Dita e gjashteIshulli Rinca - Ishulli Moyo

Mbërrijme në ishullin Moyo në mëngjes. Ky ishull eshte nje vend i vështirë për t’u ecur sepse, e para, ështe nje nga ishujt më të vegjël të Indonezisë dhe e dyta, ky ishull ka nje dendesi te madhe me pyje. Mbasi te shihni kete ishull, nuk do e keni te është e vështirë te kuptoni se përse Lady Diana vendosi te hedhe spirancë për te pushuar, në vitin 1993. Pas drekës, shkojme në një fshat lokal ku ndodhet ujëvara Diwe Mbai dhe cilido qe ka deshire mund te perdore në pishinën e tij natyrore. Pas darkës nisim lundrimin drejt ishullit Lombok, gjiganti i përgjumur që shtrihet në lindje të Bali. Akomodimi ne Anije.

Dita e shtateIshulli Moyo - Ishulli Bangsal

Ne mengjes arrijme ne ishullin Lombok dhe fillimisht vizitojme, kostumet tradicionale sarong për të parë se si kjo veshje tradicionale Indoneziane është qendisur ne sipas modës së vjetër. Po ne kete ishull vizitojme fushat e orizit me anë të orizit ku jeta rurale shuhet në një ritëm të relaksuar. Me pak kemi kohë per te shijuar plazhin e bukur Sengiggi dhe me pas kush deshiron mund te drekoje në një nga shumë restorantet (warungs) (lokalet e vogla lokale). Më pas, vizitojme një tempull hindu pranë, Pura Batu Bolong. Megjithëse është mjaft i vogël, tempulli ka një pozitë mbresëlënëse, nje pamje madheshtore të oqeanit. Më pas, kthehemi ne anije dhe nisim lundrimin per në Bali. Akomodimi ne Anije

Dita e teteIshulli Bangsal - Bali

Pas një mbërritjeje në Bali, pershendetemi me ekuipazhin e anijes tone, pasi aventura mbaron ketu. Nisemi drejt aerpotit. Kthimi ne Tirane ku mbaron dhe sherbimi yne.

Harta e udhetimit

Fotot e udhetimit
WhatsApp chat