+355 4 45 27 394 info@eurotur.al

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
+355 4 45 27 394 info@eurotur.al

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Ekploro Marokun (9 Dite)

0
Cmimi per 1 Person / 8 Nete / 9 Dite
Çmimi990€
Cmimi per 1 Person / 8 Nete / 9 Dite
Çmimi990€
Emri*
Email*
Kerkesa juaj*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

257

Pse duhet te pronotoni me ne?

 • Cmimet me te mira
 • Sherbim telefoni 24/7
 • Cilesi
 • Siguracion jete

Keni pyetje?

Ju lutem mos hezitoni nese keni pyetje ne lidhje me udhetimet ose pushimet tuaja ose na telefononi ne numri e telefonit.

04.452.7394

info@eurotur.al

8 Nete / 9 Dite
Tirana
Marakesh
Mosha Minimale : 18+
Informacione te pergjithshme

Një aventurë në Marok ofron një eksperiencë ekzotike dhe befasuese. Zbuloni rrënojat mesjetare në Fes, para se të hipnin ne deve per në shkretëtirën e Saharase ku do kalojme naten në një kamp nen qiellin pa re dhe yjeve shendrites te shkretetires.

Admironi ngjyrat qe ndryshojnë në kanionin e Todra Gorge dhe udhetoni ne rruget e ngushta te Marrakeshit. Udhëtimi në Maroku fillon dhe mbaron në Marrakech. Eksploro Marokut, është një tur aventurë që zgjat 9 ditë i cili pershkron Marrakeshin, Kazablanken, Fes, Shkretetiren e Saharase, si dhe destinacione të tjera në Marok. Ju mirepresim.

 

 

Nisja

Aeroporti Nene Tereza / Aeroporti i Prishtines / Aeroporti i Shkupit

Koha e nisjes

Ne varesi te biletave te avionit

Ne cmim Perfshihet

 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus
 • Akomodim në hotel
 • Akomodim ne Shkretetire (Kamp)
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
 • Udhetimi me Deve ne Shkretetire
 • Shoqërues shqiptar dhe vendas gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë

Ne cmim nuk Perfshihet

 • Fluturimi vajtje -ardhje me avion
 • Hyrjet në muze dhe atraksionet turitike
 • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program
 • Drekat dhe darkat

Aktivitetet gjate udhetimit

 • Tur ne Volubilis
 • Tur ne Rabat
 • Tur ditor ne Fes
 • Udhetim me Deve / Nje nate akomodim ne shkretetire (Kamp)
Shenim i Rendesishem

Krevati mund te mos jete dopio, por 2 krevate tek te bashkuar.

Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 120 Euro.

Mosha mesatare per udhetim dhe informacione te tjera:

 • Mosha mbi 18 vjec
 • Të nderuar klientë, nëse jeni të pajisur dhe shfrytëzoni Pasaportën e Republikës së Shqipërisë për udhëtimin tuaj, dokumenti juaj i udhëtimit duhet të ketë vlefshmëri të paktën 6 (gjashtë) muaj nga data e kthimit.
 • Udhetim me Makine / Furgon / Autobus
 • Udhetim me Deve
Intinerari

Dita e pare Tirane - Marakesh

Mirësevini në Marrakech, një nga qytetet më të famshme të Marokut. Ajo njihet si “perla e jugut” dhe është e rrethuar nga majat spektakolare të Maleve. Veshtroni prapa në kohë dhe humbisni veten në labirinthin e rrugeve te ngushta dhe tregjet me erëzave në qytetet e lashtë te Marokut. Marrin rrugën nëpërmjet rrugicave të veshur me llamba bronzi të zbukuruara dhe të përpunuar me kujdes por kini kujdes dhe shmangni gomarët si dhe vendasit në motor. Vizitojme artizanët ne tregun kryesor dhe provojme një çaj tradicional nenexhik ose kafe të trashë marokene. Akomodimi ne hotel.

Dita e dyteMarakesh - Kazablanka

Mbas mengjesit nisemi per Kazablanka, e famshme nga Humphrey Bogart dhe banda e tij muzikore. Pasdite vizitojme Xhaminë spektakolare te Hassan II. Kazablanka eshtë shtëpia e minares me te larte ne botës, 210 metra dhe ne Kazablanka ndodhet Xhamia më e madhe në Marok. Pasdite të lirë për të shijuar qytetin dhe për të bërë disa eksplorime. Akomodimi ne hotel.

Dita e treteKazablanka - Fes

Pas mëngjesit nisemi drejt Fes, por së pari ne ndalemi në Rabat ku do bejme një tur neper qytet. Vizitojme kasabahun Oudaia në pjesën më të vjetër të qytetit, ku mund të shohim vendndodhjen e famshme në Kullën Hassan. Gjithashtu vizitojme, Pallatin Mbretëror dhe Chellahun. Me pas nisemi drejt Fes dhe ndalojme në Meknes për drekë, një nga qytetet perandorake të Marokut.
Pas drekës vizitojme rrënojat romake të Volubilis, vendi më i madh arkeologjik në Marok që daton qysh në AD 40. Mbas vizites marrim rrugen per ne Fes dhe pasi mberrijme, akomodohemi ne hotel.

Dita e katertFes

Mbas mengjesit vizitojme qytetin e Fes, duke mësuar për historinë interesante të qytetit. Fes eshtë nje qytet mesjetar, më i vjetri në botë dhe plot histori rrenqethese. Me pas vizitojme xhami mesjetare dhe ndertesat e vjetra te ketij qytetit. Me pas vizitojmë qeramikat e famshme, artizanet e lëkurës dhe gropat ngjyruese. Gatimet ne kete zone jane nje argëtimin ne vete dhe ushqimin tradicional është shumë i rekomanduar. Akomodimi ne hotel.

Dita e pesteFes - Shkretetira e Saharase

Mbas mengjesit, nga makina shijojme pamjen piktoreske te shkretëtirës me te madhe, ate të Saharasë. Bejme nje ndalese per foto dhe për një drekë të shijshme marokene (opsionale). Gjatë muajve të verës ne mund të kemi edhe kohë për një tu freskuar ne oazet relaksues. Me pas udhëtojmë drejt Merzouga, ku me deve, si mjet transporti nisemi drejt shkretëtirës! Udhëtojme nëpër rërë, duke arritur në kamp, ku dhe kalojme natën. Ne kete kamp do perjetojme një natë të pabesueshme, duke parë qiellin e shkretëtirës, muzikes Marokene dhe duke shijuar ushqimin tradicional. Akomodimi ne kamp.

Dita e gjashteShkretetira e Saharase - Todra Gorge

Mbas nates se paharrueshme ne shkretetire, nisemi drej Todra Gorge ku jane dhe kanionet me te bukura ne Maroku. Nje kanion fantastik dhe shume i bukur, eksplorojme grykën e kanionit dhe kushdo qe deshiron mund te freskohet ne pellgun e kanionit dhe per te apasionuarit e ngjitjeve, jane kodrat per rreth te cilat e ofrojne kete mundesi duke provuar ngjitje shkëmbore. Ndërsa dita perparon, ngjyrat e kanionit ndryshojnë duke e kthyer ne një ngjyrë te arte dhe të mrekullueshme zonen dhe ujerat ne kanion. Akomodimi ne hotel.

Dita e shtateTodra Gorge - AÏt Benhaddou

Mbas mengjesit, largohemi nga kanioni dhe marrim rrugen per ne Alt Benhaddou por rruges ndalojme në Ouarzazate, një pikë pushimi qe tradicionalisht përdoret nga tregtarët afrikanë. Ne kete vendpushim jane luajtur filma te famshem si, Aleksandri i Madh dhe Tundimi i Fundit i Krishtit. Mbas pushimit nisemi per në Ait Benhaddou dhe me te arritur vizitojme qytetin e njohur për Kasbahët e lashtë i cili ruan akoma nje numer te vogel te familjeve te vjetra. Qyteti ndodhet midis Saharase dhe Marrakeshit dhe eshte pjese e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s prej një kohe te gjate. Akomodimi ne hotel.

Dita e teteAÏt Benhaddou - Marakesh

Mbas mengjesit, kthehemi në Marrakech ku ju keni kohë të lirë për të shijuar dhe eksploruar tregjet ose pazaret e shumte ne qytet. Gjithashtu eshte koha per te bere blerjet ose dhuratat e fundit sepse udhetimit tone po i vjen fundi. Akomodimi ne hotel.

Dita e nenteMarakesh - Tirana

Aventura jone përfundon. Nëse keni një fluturim të vonuar do të keni më shumë kohë për të eksploruar edhe me shume qytetin.
Tranfera ne aeroport dhe nisja drejt Tiranes ku perfundon edhe sherbimi yne.

Harta e udhetimit

Foto nga Maroku
WhatsApp chat